Մոսկվայում մանկապիղծը 10 տարի սեքսուալ ստրկության մեջ է պահել տղա երեխայի (տեսանյութ)
Մոսկվայում մանկապիղծը հափշտակել է տղա երեխայի և 10 տարի նրան սեքսուալ ստրկության մեջ պահել, հայտնում է НТВ-ն:
Երեխայի ծանոթների խոսքերով՝ երեխան խնդրահարույց է եղել, արդեն 10 տարեկան հասակում նա ծխում էր, խմում ու փախչում տնից, քանի որ ընտանիքում ամեն ինչ չէ, որ հարթ էր:
2007 թվականին կասկածյալը հրավիրել է տղային իր տուն ու այլևս դուրս չի թողել: Ամբողջ երկրով մեկ նրան փնտրել են ու չեն գտել, թեև նա այդ ողջ ժամանակ ապրելիս է եղել հարևան շենքի բնակարաններից մեկում:
10 տարի անց նա սկսել է տղային թույլ տալ շրջել դրսում: Զբոսանքներից մեկի ժամանակ էլ 2017-ին ոստիկանները նրան կանգնեցրել ու փաստաթղթեր են պահանջել, որոնք նա չի ունեցել: Երբ տղայի նշած անուն-ազգանունն ստուգել են, պարզվել է, որ նրան 10 տարի որոնում են:
Այժմ մանկապիղծը դատարանի առջև է կանգնել, նրա մայրը վկա է հանդես գալիս: Վերջինս ապրելիս է եղել որդու հետ ու արգելք չի հանդիսացել նրա հանցավոր գործունեությանը:
Տուժողը վերադարձվել է ընտանիք և վերականգնողական կուրս անցել, որի շրջանակներում նաև նորից սովորել է գրել ու կարդալ:

В Москве педофил десять лет держал мальчика в рабстве
В Москве педофил похитил девятилетнего мальчика и в течение десяти лет держал в рабстве. Об этом сообщает телеканал НТВ.
По словам знакомых ребенка, уже в девятилетнем возрасте он пил, курил и убегал из дома. Соседи объясняют это тем, что в семье были проблемы.
В 2007 году подозреваемый пригласил мальчика к себе домой, после чего не выпускал из квартиры в течение многих лет. Ребенка искали по всей стране, хотя он находился в коммунальной квартире в соседнем доме.
Вместе с педофилом жила его мать, которую не удивило неожиданное появление ребенка. По делу она проходит в качестве свидетеля.
Через несколько лет после похищения насильник начал отпускать пленника на улицу. В 2017 году подростка остановили полицейские и попросили предъявить документы, однако при нем их не было. Сотрудники проверили его фамилию по базе и обнаружили, что мальчика ищут уже в течение десяти лет.
Пострадавшего вернули в семью. Он прошел курс реабилитации, в рамках которого учился заново читать и писать.