Աջակողմյան ղեկով ավտոմեքենաները ՀՀ տարածք կներմուծվեն մինչև մայիսի 1-ը
Ազգային ժողովի Տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովն այսօր դրական եզրակացություն է տվել «Աջակողմյան ղեկային տեղաբաշխմամբ տրանսպորտային միջոցների ներմուծումն արգելելու մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին օրենքի նախագծին։ Այս մասին հայտնել է Տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Հակոբ Արշակյանը։
Նա նշել է, որ օրենքի ընդունման պարագայում հնարավորություն կստեղծվի մաքսային տարածքներում տեղակայված աջ ղեկային տեղաբաշխմամբ տրանապորտային միջոցները, ինչպես նաև այն մեքենաները, որոնց ձեռքբերման համար վճարումները կատարվել են մինչև 2018թ. դեկտեմբերի 30-ը, ՀՀ տարածք ներմուծել մինչև սույն թվականի մայիսի 1-ը։

Праворульные автомобили можно будет импортировать в Армению до 1 мая
Постоянная комиссия НС по экономическим вопросам вынесла положительное заключение по законопроекту овнесении изменений в Закон РА «О запрете ввоза транспортных средств с правосторонним рулевым размещением». Об этом сообщил министр транспорта, связи и информационных технологий Армении Акоп Аршакян.
По его словам, в случае принятия этого закона будет предоставлена возможность ввезти на территорию Армении расположенные на таможенной территории праворульные автомобили, а также автомобили, для приобретения которых выплаты производились до 30 декабря 2018 года, до 1 мая этого года.