Խոշոր ավտովթար Ռուսաստանում. տուժել է մեկ, մահացել ՀՀ երկու քաղաքացի
Մարտի 9-ին, ժամը 11:17-ին ՌԴ ԱԻՆ-ում ՀՀ ԱԻՆ ներկայացուցչից տեղեկություն է ստացվել, որ ժամը 06:20-ի սահմաններում Լենինգրադյան մայրուղում՝ Խիմկի քաղաքի թիվ 208 շենքի մոտակայքում տեղի է ունեցել ՃՏՊ. բախվել են «Nissan Teanna» և «ԿամԱԶ» մակնիշի ավտոմեքենաները:
ՃՏՊ-ի հետևանքով «Nissan Teanna» մակնիշի ավտոմեքենայի ուղևորները (ՀՀ քաղաքացիներ)՝ Ռոման Բաղդասարյանը (ծնված 1978թ.) և Մկրտիչ Հովնիկյանը (ծնված 1982թ.) տեղում մահացել են, իսկ Կարեն Հովեյանը (ծնված 1983թ.) մինչ փրկարարների՝ կանչի վայր հասնելը, մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է Խիմկի քաղաքի կլինիկական հիվանդանոց:

Крупное ДТП на Ленинградском шоссе в Москве։ погибли 2 и пострадал 1 гражданин Армении
В городе Химки Московской области утром 9 марта произошла авария с участием автомобиля «Nissan Teanna» с армянскими номерами.
Представитель МЧС Армении в МЧС России получил 9 марта сообщение о том, что около 06:20, на Ленинградском шоссе, близ дома №208 города Химки, автомобиль «Nissan Teanna» столкнулся с грузовиком «КамАЗ».
В результате ДТП пассажиры «Nissan Teanna», граждане Армении Роман Багдасарян (1978 г․р․) и Мкртич Овникян (1982 г․ р․) погибли на месте, а Карен Овеян (1983 г․р․) с телесными повреждениями, до прибытия спасателей, доставлен в Химкинскую центральную клиническую больницу․Будет предоставлена дополнительная информация․