Գյումրիում դանակահարել են ռուսական ռազմաբազայի զինծառայողին
Shamsyan.com-ի տեղեկություններով՝ այսօր վիճաբանություն-ծեծկռտուք է տեղի ունեցել Շիրակի մարզում, որն ավարտվել է դանակահարությամբ։ Ժամը 01։30-ի սահմաններում Գյումրիի բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել մի քաղաքացի՝ «կրծքավանդակի աջ կեսի կտրած-ծակած վերք» ախտորոշմամբ։
Ոստիկաններն ու քննիչները պարզել են, որ վիրավորը Ռուսաստանի Դաշնության քաղաքացի՝ 22-ամյա Ռաջան Կաժիմիրովն է, ով, ըստ բժիշկների հայտարարության, ի վիճակի չէ կատարվածի մասին բացատրություն տալու, քանի որ գտնվում է վիրահատարանում։
Կայքի տեղեկություններով՝ վիրավորը ծառայում է Գյումրիում տեղակայված ռուսական ռազմաբազայում, իսկ ոստիկաններն ու քննիչներն էլ արդեն ունեն օպերատիվ տեղեկություններ, թե որտեղ է տեղի ունեցել միջադեպը։

Военнослужащий российской военной базы в Гюмри получил ножевое ранение
Военнослужащий российской военной базы, дислоцированной в армянском городе Гюмри, получил во время потасовки ножевое ранение и был госпитализирован․
Как сообщает Shamshyan.com, около 01:30 часов в медцентр Гюмри был доставлен мужчина с ножевым ранением в области грудной клетки.
Правоохранительными органами было установлено, что пострадавшим является 22-летний гражданин Российской Федерации Раджан Кажимиров, который, по сообщению врачей,не в состоянии дать показания. Пострадавший прооперирован.
По сведениям источника, Кажимировслужит на российской базе.Место происшествия и причины инцидента, а также круг виновных, устанавливаются․