4-ամյա երեխան մի քանի օր մնացել է միայնակ՝ տատիկի անշնչացած մարմնի հետ
ՌԴ Բուրյաթիայի Հանրապետության Ուլան Ուդե քաղաքում 4 տարեկան տղան մի քանի օր է անցկացրել իր տատիկի անշնչացած մարմնի կողքին: Ինչպես գրում են տեղական լրատվամիջոցները, տատիկը 71 տարեկան է եղել, նա երեխային միայնակ է խնամելիս եղել, քանի որ փոքրիկի մայրը դեռ 2016-ին է մահացել, իսկ հայրն անհայտ է:
Ընտանիքն ապրել է բարեկեցիկ կյանքով, երեխան հաճախել է մանկապարտեզ: Հենց մանկապարտեզի դաստիարակն էլ ահազանգ է հնչեցրել՝ անհանգստանալով, որ երեխան արդեն մի քանի օր է՝ մանկապարտեզ չի հաճախում, իսկ տատիկը չի պատասխանում հեռախոսազանգերին:
Ժամանած ոստիկանները բնակարանում հայտնաբերել են տարեց կնոջ դին, նրա կողքին՝ երեխային: Ըստ նրանց՝ տղան բնակարանում մենակ մնացել է 2-3 օր, այդ ընթացքում նա միայն ջուր է խմել ու կերել սեղանի վրա մնացած մի քանի կոնֆետը:
Երեխան այժմ ծանր վիճակով գտնվում է հիվանդանոցում, բարեբախտաբար, նրա կյանքին վտանգ չի սպառնում: Նրա հարազատները փաստաթղթեր են հավաքում՝ երեխային որդեգրելու համար:

Четырехлетний мальчик провел несколько суток с мертвой бабушкой
Как сообщила РИА Новости дежурный офицер пресс-службы МВД Бурятии Ирина Бурьян, бабушке был 71 год, и она воспитывала мальчика одна, так как его мама умерла еще в 2016 году. Об отце ребенка ничего не известно. Семья благополучная, мальчик был всем обеспечен.
Тревогу забили сотрудники детского сада. Они позвонили в полицию и сообщили, что ребенок перестал ходить в сад, а по телефону бабушка не отвечала. Приехавшие полицейские обнаружили в квартире ребенка и умершую пожилую женщину. По предварительным данным, мальчик провел в квартире 2-3 дня. Находясь взаперти, он пил воду и съел несколько конфет, которые лежали на столе.
Уполномоченный при президенте РФ по правам ребенка Анна Кузнецова сообщила, что ребенок находится в больнице в тяжелом состоянии. Ему оказывается вся необходимая помощь, и его жизни и здоровью ничего не угрожает. Сейчас родственники мальчика собирают документы, чтобы забрать его под опеку.