«ՀԱՊԿ անդամների միջև որոշ տարաձայնություններ կան». Պեսկով
Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության օպերատիվ կառավարման վակուում չկա: Այս մասին, «РИА Новости»-ի հաղորդմամբ, ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը:
«Ո՛չ Կրեմլում, ո՛չ ՀԱՊԿ անդամների շրջանում ոչ մի ֆրուստրացիա և վակուում չկա: Դուք գիտեք, որ այժմ աշխատում է գլխավոր քարտուղարի պաշտոնակատարը: Նա օտար մարդ չէ, նա կկատարի գլխավոր քարտուղարի պարտականությունները մինչ նոր գլխավոր քարտուղարի նշանակումը»,- ասել է նա:
«Իսկապես, ՀԱՊԿ անդամների միջև որոշ տարաձայնություններ կան, որոնք ներկա պահին կարգավորվում են, գործընթացը շարունակվում է»,- հավելել է Կրեմլի խոսնակը:

Вакуума в оперативном руководстве ОДКБ нет, заявил Песков
Вакуума в оперативном руководстве ОДКБ из-за разногласий по избранию нового генерального секретаря организации нет, ситуация в процессе разрешения, заявил пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков.
"Ни в Кремле, ни среди других членов ОДКБ никакой фрустрации не испытывают, и никакого вакуума руководства в ОДКБ нет оперативного, потому что, вы знаете, там работает исполняющий обязанности генсека, который будет исполнять обязанности, это человек не чужой, который будет исполнять свои обязанности до того, как ситуация с новым генеральным секретарем прояснится", - сказал Песков журналистам, отвечая на вопрос о существующих дискуссиях вокруг согласования нового секретаря организации.
"Действительно есть некоторые разногласия среди членов, которые в настоящий момент урегулируются, этот процесс продолжается", - добавил он.