«Հայաստանի խիզախությունը կգնահատվի Ռուսաստանում». Կալաշնիկով
Հայաստանի խիզախ քայլը կգնահատվի Ռուսաստանում: Այս մասին երեկ Երևանում կայացած ճեպազրույցի ժամանակ ասել է ՌԴ Դաշնային ժողովի Պետդումայի ԱՊՀ գործերով, եվրասիական ինտեգրման և հայրենակցական կապերի հանձնաժողովի նախագահ Լեոնիդ Կալաշնիկովը:
Նա նշել է, որ նախ՝ Սիրիայում մեծ հայ համայնք կա, երկրորդ՝ Հայաստանը չի վախեցել Արևմուտքից, չի վախեցել Արևմուտքի արձագանքից, որը մշտապես ասում է՝ «Ասադը ելք չէ»։
Նրա խոսքով՝ անհասկանալի է, թե ինչու չի կարելի համագործակցել մի կառավարության հետ, որն աշխատում է Սիրիայի քաղաքացիների հետ։
«Հայաստանի առաքելությունը կգնահատվի Ռուսաստանում։ Կտեսնեք։ Քանի որ լայն հասարակությունը դեռ չգիտի դրա մասին։ Բայց այս քայլը որոշակի կերպով կգնահատվի»,- հավելել է Կալաշնիկովը։

Смелость Армении будет оценена в России: Калашников
Находящийся с визитом в Армении глава комитета Государственной Думы России по делам СНГ, евразийской интеграции и связям с соотечественниками Леонид Калашников прокомментировал отправку Арменией гуманитарного контингента в Сирию.
«Во-первых в Сирии живут армяне. С другой стороны, вы не побоялись никакого Запада, реакции Запада. Для этого нужно иметь смелость. Это будет оценено в России и оценивается позитивно», — сказал Леонид Калашников.
Российский парламентарий также добавил, что отправка Арменией контингента в Сирию с оправдана с учетом трагедии сирийского народа и желанием помочь своим братьям.