«Մենք հավերժ չենք». Լուկաշենկոն՝ իր և Պուտինի մասին
Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն խոստովանել է, որ իրեն և Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինին մտահոգում է միութենական պետության ճակատագիրը պաշտոններից իրենց հեռանալուց հետո, հաղորդում է «РИА Новости»-ն:
«Մենք բացահայտ ասել ենք, որ մենք հավերժ չենք, որ ինչ-որ պահի հեռանալու ենք: Ի՞նչ ենք թողնելու մեր երեխաներին: Ինչպե՞ս են նրանք շարունակելու մեր քաղաքականությունը: Մեզ՝ քաղաքական գործիչներիս, դա չի կարող չմտահոգել»,- հայտարարել է Լուկաշենկոն:
Նա նաև ասել է, որ վաղուց են քննարկվում Մոսկվայի և Մինսկի դաշնակցային հարաբերությունները:
«Մենք վաղուց պայմանավորվել ենք, որ պետք է վերանայվեն մեր դաշնակցային հարաբերությունները»,- ասել է Լուկաշենկոն:
Ավելի վաղ Պուտինը Լուկաշենկոյի հետ բանակցություններից հետո հայտարարել է, որ աշխարհում լիարժեք անկախ պետություններ գոյություն չունեն:

Лукашенко о себе и Путине: мы же не вечны
Президент Белоруссии Александр Лукашенко признался, что их с президентом России Владимиром Путиным волнует судьба союзного государства после их ухода с высших постов, передает РИА "Новости".
"Мы откровенно друг другу говорим, что мы не вечные, мы когда-то уйдем. Что оставим нашим детям? Как они продолжат нашу политику? Это тоже нас как политиков не может не волновать", — заявил Лукашенко.
Он пояснил, что давно обсуждаются союзные отношения Москвы и Минска.
"Мы давно договорились с президентом, что нам надо рассмотреть развитие именно наших союзных отношений в рамках Белоруссии и России. Посмотреть на союзный договор, что мы там не выполнили за последние годы", — сказал Лукашенко.
Ранее президент России Владимир Путин после переговоров с белорусским лидером Александром Лукашенко заявил, что полностью независимых государств в мире не существует.