«Հայաստանն առաջինն արձագանքեց մեր կոչին». Սերգեյ Շոյգու (տեսանյութ)
Մոսկվայում տեղի է ունեցել ՌԴ և ՀՀ պաշտպանության նախարարներ Սերգեյ Շոյգուի և Դավիթ Տոնոյանի հանդիպումը, որը ընթացքում քննարկվել են երկու երկրների ռազմատեխնիկական համագործակցության ընդլայնմանն առնչվող հարցեր, հաղորդում է «Звезда» հեռուստաալիքը:
Սերգեյ Շոյգուն շնորհավորել է Դավիթ Տոնոյանին պաշտպանության նախարարի պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ և նշել, որ Հայաստանը մնում է Անդրկովկասում Ռուսաստանի հուսալի դաշնակիցն ու առանցքային գործընկերը: Նա նաև շնորհակալություն է հայտնել Երևանին՝ Սիրիային մարդասիրական օգնություն տրամադրելու համար:
«Կցանկանայի երախտագիությունս հայտնել, Դուք առաջինն էիք, ով արձագանքեց արաբական հանրապետության խաղաղ քաղաքացիներին աջակցելու մեր կոչին»,- ասել է ՌԴ ՊՆ ղեկավարը:

Шойгу: Россия и Армения расширят сотрудничество в военной сфере
Министр обороны России Сергей Шойгу принял в Москве армянского коллегу Давида Тонояна, с которым обсудил вопросы расширения военно-технического сотрудничества двух стран.
Шойгу поздравил Тонояна со вступлением в должность министра обороны, отметив, что Армения остается надежным союзником и ключевым партнером России в Закавказье. Он также выразил благодарность Еревану за гуманитарную помощь Сирии.
«Хотел бы выразить признательность. Вы первыми откликнулись на наш призыв поддержать мирных граждан арабской республики», — сказал глава Минобороны России.
Сергей Шойгу также попросил Давида Тонояна ускорить передачу фотографий армянских воинов Великой Отечественной войны для их размещения на дороге памяти в парке Патриот у строящегося главного храма вооруженных сил.