«Սահմանադրական կարգի տապալման հոդվածը մի քիչ ծիծաղելի է». Վիտալի Բալասանյան
«Էդ սահմանադրական կարգի տապալման հոդվածը մի քիչ ծիծաղելի է: 0038 հրամանով զորքը բերվել է զորանոցային իրավիճակի, ցանկացած երկրում կգնան դրա, բայց զորքը չի մասնակցել ներքաղաքական հարցերին: Դուք զորք տեսե՞լ եք էն ժամանակ, որ կրակում էին, Չերյոմուխան ներքին զորքերինն էր»,- անդրադառնալով Մարտի 1-ին ու նաև Սեյրան Օհանյանի նկատմամբ հարուցված քրգործին, ասել է Արցախի անվտանգության խորհրդի քարտուղար Վիտալի Բալասանյանը:
Հարցին՝ այսինքն Ռոբերտ Քոչարյանն անհի՞մն է կալանավորվել, նշել է. «Ժամանակը կգա, կտեսնենք, չեմ կարող ասել: Եկեք առաջ չընկնենք: Սպասենք դատարանի որոշմանը: Չի կարելի օդից մարդկանց վրա մեղք գցել»:

Виталий Баласанян: Статья «свержение конституционного строя» немного смехотворна
Статья «свержение конституционного строя» немного смехотворна. Об этом заявил секретарь Совета безопасности Арцаха Виталий Баласанян, затронув дело «1 марта» и уголовное дело против Сейрана Оганяна.
«По приказу № 0038 армия была приведена в казарменное положение. В любой стране пойдут на это, но армия во внутриполитические вопросы вовлечена не была», - отметил Баласанян.
Отвечая на вопрос, означает ли это, что Роберт Кочарян был арестован безосновательно, секретарь Совета безопасности Арцаха отметил: «Придет время, узнаем, не могу сказать. Давайте не будем забегать вперед и дождемся решения суда. Нельзя на пустом месте взваливать вину на человека».