Ադրբեջանում հայտնել են Մնացականյան-Մամեդյարով հերթական հանդիպման ամսաթիվը
Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳՆ ղեկավարները համաձայնել են Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման հարցով հերթական հանդիպումն անցկացնել փետրվարին: Այս մասին РИА Новости-ին ասել է Ադրբեջանի ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Լեյլա Աբդուլաևան:
Նախորդ հանդիպումը կայացել է Փարիզում՝ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի մասնակցությամբ:
«Կողմերը 4 ժամ քննարկում են անցկացրել: Արդյունավետ քննարկում էր, որի ընթացքում տեղի ունեցավ կարծիքների դրական փոխանակում, մասնավորապես հաստատվեց փոխըմբռնում և վստահություն: Կողմերը համաձայնեցին շարունակել բանակցությունները հաջորդ ամիս: Կողմերը նաև քննարկեցին երկու կողմերին խաղաղությանը, անվտանգությանն ու տարածաշրջանային կայուն զարգացմանը նախապատրաստելուն ուղղված մի շարք հարցեր»,- ասել է Ադրբեջանի ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչը:

Главы МИД Азербайджана и Армении проведут встречу по Карабаху в феврале
лавы МИД Азербайджана и Армении договорились провести встречу по урегулированию карабахского конфликта в феврале, сообщила РИА Новости официальный представитель МИД Азербайджана Лейла Абдуллаева.
Глава МИД Азербайджана провел в среду в Париже встречу с и.о главы МИД Армении Зограбом Мнацаканяном. На встрече присутствовали сопредседатели Минской группы ОБСЕ и личный представитель действующего председателя ОБСЕ.
"Стороны провели обсуждения 4 часа. Это был очень полезный и положительный обмен мнениями с целью, в частности, установления понимания и доверия. Стороны договорились продолжить переговоры в следующем месяце. Стороны в ходе переговоров обсудили ряд вопросов, в том числе подготовку населения двух сторон к миру, безопасности и устойчивому региональному развитию", - сообщила Абдуллаева.