Պուտինը շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին՝ ՀՀ վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ: Այս մասին ասվում է Կրեմլի պաշտոնական կայքում:
Պուտինը, մասնավորապես, նշել է, որ Ռուսաստանի և Հայաստանի հարաբերությունները հիմնվում են բարեկամության և փոխադարձ հարգանքի լավ ավանդույթների վրա, և երկու երկրները տարբեր ոլորտներում արդյունավետ համագործակցության զգալի փորձ են կուտակել:
«Հուսով եմ՝ մեր երկխոսությունն ու համատեղ կառուցողական աշխատանքը կնպաստեն հայ-ռուսական դաշնակցային համագործակցության հետագա ամրապնդմանը, ինչպես նաև եվրասիական տարածքում ինտեգրացիոն գործընթացների առաջընթացին: Դա, անկասկած բխում է մեր եղբայրական ժողովուրդների շահերից»,- ասվում է շնորհավորական ուղերձում:

Путин поздравил Пашиняна с назначением на пост премьер-министра Армении
Президент Российской Федерации Владимир Путин направил Николу Пашиняну телеграмму с поздравлениями по случаю назначения на пост премьер-министра Армении, сообщает официальный сайт Кремля.
Путин, в частности, отметил, что отношения между Россией и Арменией основываются на добрых традициях дружбы и взаимного уважения, и страны накопили значительный опыт плодотворного сотрудничества в различных областях.
"Рассчитываю, что наш диалог и конструктивная совместная работа будут способствовать дальнейшему укреплению российско-армянского союзнического взаимодействия, а также продвижению интеграционных процессов на евразийском пространстве. Это, несомненно, отвечает интересам наших братских народов", – подчеркнул глава российского государства.