«Անհասկանալի է մնում, թե հիմա հայկական կողմը Ռուսաստանի հետ բանակցո՞ւմ է, թե՞ չի բանակցում». Դերենիկ Մալխասյան
1191
Չորեքշաբթի, 19 դեկտեմբերի, 2018 թ., 07:05
Քաղաքական մեկնաբան Դերենիկ Մալխասյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Լավրովն ասում է՝ օտարերկրյա զինվորականների տեղակայումը բացառող փաստաթղթի շուրջ ենք բանակցում Հայաստանի հետ։ ՀՀ ՌԴ դեսպան ասում է՝ երևի թե խոսքը կենսաբանական լաբորատորիաների մասին է։ ՀՀ ԱԳՆ-ն ասում է՝ կենսաբանական լաբորատորիաները Հայաստանինն են և քաղաքացիական բնույթ են կրում։ Հետո մեր ԱԳՆ-ն ասում է՝ կոնտեքստից հասկանում ենք, որ խոսքը գնում է կենսաբանական լաբորոտորիաների մասին։ Այդպես էլ անհասկանալի է մնում, թե հիմա հայկական կողմը Ռուսաստանի հետ օտարերկրյա զինվորականների տեղակայումը բացառող փաստաթղթի շուրջ բանակցո՞ւմ է, թե՞ չի բանակցում։ Եթե բանակցում է, ապա ո՞վ է բանակցում, որ մեր ԱԳՆ-ն տեղյակ չէ»։

Дереник Малхасян: Ведутся ли переговоры вокруг документа, исключающего размещение иностранных военных, или нет?
Среда, 19 Декабря, 2018 года, 07:05
Политический обозреватель Дереник Малхасян на своей странице в Facebook пишет: «Лавров говорит, что мы ведем переговоры с Арменией вокруг документа, который будет гарантировать неприсутствие там иностранных военных. Посол РФ в Армении говорит, что, возможно, речь идет о биологических лабораториях. Министерство иностранных дел РА заявляет, что биологические лаборатории принадлежат Армении и несут гражданский характер. После наш МИД говорит: «Понимаем по контексту, что речь идет о биологических лабораториях». Остается неясным, ведет ли армянская сторона с Россией переговоры вокруг документа, исключающего размещение иностранных военных, или нет? Если переговоры ведутся, а наш МИД не в курсе, то кто их ведет?».