«Ալեքսիս Կամարգոն հայտարարեց՝ Կատալոնիայի խնդիրը Լեռնային Ղարաբաղի խնդրին շատ նման է». Հրանտ Բագրատյան
1532
Շաբաթ, 15 դեկտեմբերի, 2018 թ., 12:25
ՀՀ նախկին վարչապետ, ԱԺ նախկին պատգամավոր Հրանտ Բագրատյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Բեռլինում եմ։ ICD-ի տարեկան ժողովն է։ Մասնակցում են նախագահներ, վարչապետներ, նախարարներ, դեսպաններ, պատգամավորներ (ներկա և նախկին)։ Այսօր Կատալոնիայի օրն էր։ Ելույթ էր ունենում Կ. Պուչդեմոնի կառավարության անդամ Էլզա Ալթադի Վիլան։ Նա պատմում էր իսպանական ուժայինների բռնությունների մասին։ Սկսվեցին քննարկումներ։ Հանկարծ Կատալոնիայի նախագահի կոորդինատոր Ալեքսիս Կամարգոն հայտարարեց. Կատալոնիայի խնդիրը Լեռնային Ղարաբաղի խնդրին շատ նման է։ Իբրև նիստը նախագահող՝ Էլզային խնդրեցի մեկնաբանել՝ վերջն ինչ է լինելու։ Ասաց՝ հաղթելու ենք»:

Грант Багратян։ Алексис Камаргон заявил, что каталонская проблема очень похожа на карабахский вопрос
Суббота, 15 Декабря, 2018 года, 12:25
Экс-премьер-министр, экс- депутат Национального Собрания Армении Грант Багратян на своей странице в Facebook пишет։ «Я сейчас в Берлине. Проходит ежегодное собрание ICD. В нем принимают участие президенты, главы правительств, министры, послы, депутаты (нынешние и бывшие). Сегодня был День Каталонии. С речью выступила член правительства Карлеса Пучдемона Эльза Алтад Вилла. Она рассказала о насилиях испанских силовиков. Начались обсуждения, как вдруг координатор президента Каталонии Алексис Камаргон заявил, что каталонская проблема очень похожа на карабахский вопрос. Я попросил Эльзу, как председательствующую на заседании, прокомментировать, каков будет конец этому? На мой вопрос последовал ответ: «Победим!»».