ՌԴ ԱԳՆ-ում մեկնաբանել են ՀՀ ԱԺ ընտրությունների արդյունքները
ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան ավանդական ճեպազրույցի ժամանակ մեկնաբանել է դեկտեմբերի 9-ին Հայաստանում կայացած արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքները:
«Մենք տրամադրված ենք կառուցողական երկխոսության Հայաստանի նոր խորհրդարանի և կառավարության հետ, այդ թվում ԵԱՏՄ, ՀԱՊԿ և ԱՊՀ շրջանակներում երկու երկրների համագործակցության հետագա ամրապնդման նպատակով»,- ասել է Զախարովան:
Նա հիշեցրել է, որ ընտրություններին հետևում էր Պետդումայի և Դաշնային խորհրդի անդամներից բաղկացած առաքելությունը:
Զախարովան նաև նշել է, որ ընտրություններն անցել են ՀՀ օրենսդրությանը համապատասխան և առանց լուրջ խախտումների:

Итоги выборов в Армении прокомментировал МИД России
Официальный представитель МИД России Мария Захарова в ходе брифинга в четверг прокомментировала прошедшие в Армении 9 декабря внеочередные парламентские выборы.
«Мы настроены на конструктивный диалог с новым парламентом Армении и правительством, который будет вскоре сформирован в целях дальнейшего укрепления взаимодействия между нашими двумя странами, в том числе в рамках ЕАЭС, ОДКБ и СНГ», — сказала Мария Захарова.
Официальный представитель МИД России напомнила, что за выборами в Армении наблюдала миссия из России, в том числе члены Государственной Думы и Совета Федерации.
Мария Захарова отметила также, что по оценкам наблюдателей, выборы в Армении прошли в соответствии с законодательством и без серьезных нарушений.