«Հայաստանը թող մնա հայկական». Կիսելյով
Ռուս հայտնի հաղորդավար, МИА «Россия сегодня»-ի գործադիր տնօրեն Դմիտրի Կիսելյովը խոսել է Կովկասի քաղաքական գործընթացների մասին, փոխանցում է «Вестник Кавказа» պարբերականը:
«Կարծում եմ՝ Կովկասն ինքը պետք է ղեկավարի իր ճակատագիրը, պետք չէ նրան ինչ-որ մեկի հետևից տանել: Թող Ադրբեջանը մնա ադրբեջանական, Հայաստանը՝ հայկական, իսկ Վրաստանը՝ վրացական: Մեր Հյուսիսային Կովկասը բազմակողմ և բազմաշերտ է, և թող բոլորը մնան հավասարակշռության մեջ»,- ասել է Կիսելյովը «Киселев VS Zlobin» գրքի շնորհանդեսի ժամանակ:
Նա նաև խոսել է ռուս-ադրբեջանական հարաբերությունների մասին՝ ասելով, որ դրանք «ոչ միայն Կովկասում, այլ նաև ողջ տարածաշրջանում խաղաղության գործոնն են»: «Օրինակ, Ադրբեջանն ինքնատիպ միջնորդ է Ռուսաստանի և Իրանի միջև, նույնիսկ գործընկեր մեր եռակողմ նախագծերում»,- հավելել է նա:

Пусть Армения останется армянской: Дмитрий Киселев
Известный российский телеведущий, гендиректор информационного агентства «Россия сегодня» и заместитель гендиректора ВГТРК Дмитрий Киселев высказался по поводу политических процессов на Кавказе.
«Я думаю, Кавказ должен сам управлять своей судьбой, его не надо за кем-то вести. Пусть Азербайджан останется азербайджанским, Армения армянской, а Грузия грузинской. Наш Северный Кавказ тоже многолик, многозвучен и многоцветен, и пусть лучше все останется в балансе», — сказал Киселев изданию «Вестник Кавказа» на презентации книги «Киселев VS Zlobin».
"Сейчас российско-азербайджанские отношения – фактор мира на Кавказе, и не только на Кавказе, но и в более широком регионе. Например, Азербайджан вполне успешно выступает своеобразным посредником между Россией и Ираном, даже партнером в наших трехсторонних проектах", - сказал он.