«Սասունը ստախոս է». Դավիթ Շահնազարյան
«Ինչի՞ վարչապետը երեկ վախեցավ գալ ուղիղ եթերում բանավեճի, հո ցուցմունք չէ՞ր տալու: Բայց ասեմ՝ գալու է այդ օրը, որ նա սկսելու է ցուցմունք տալ»,- ՀՀԿ կենտրոնական շտաբում հրավիրված ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է ԱԱԾ նախկին ղեկավար Դավիթ Շահնազարյանը: «Ես ղեկավարել եմ ԱԱԾ-ն, 23 տարի է անցել ու եթե ուշադրություն եք դարձրել, որևէ բացասական գնահատական չեմ տվել այդ կառույցին: Այսօր ՀՀ-ում իրավապահ կառույցներ գոյություն չունեն, դրանք պատժիչ կառույցներ են»,- հավելել է նա:
Անդրադառնալով ԱԱԾ այսօրվա հայտարարությանը՝ ասել է. «Փաստաթղթում իրավական գնահատական են տվել իմ հայտարարությանը, ես իրավական գնահատական առայժմ չեմ տալիս, ես տվել եմ քաղաքական գնահատական ու պատասխանատու եմ իմ ամեն բառի համար: Սրանից հետո նման թղթեր չուղարկեք, կուղարկեք ծանուցագիր, կարող եք ձերբակալել կամ կալանքի օրդեր»:
Երեկվա ասուլիսի ժամանակ ՀՀԿ ցուցակի երրորդ համար Դ. Շահնազարյանը խոսել էր նաև Սասուն Միքայելյանի մասին: «Հարց տվեք Սասուն Միքայելյանին, թե 1994-ի հունվարի առաջին կեսին Օմարի բարձունքներն ինչպես զիջվեցին հակառակորդին, ո՞վ էր այդ հրամանատարներից մեկը և ո՞ւմ էր ուզում Վազգեն Սարգսյանը ռազմական իրադրության կանոններով ամենախիստ պատժի ենթարկել, և ովքեր համոզեցին, որ չանի»: Ավելի ուշ Սասուն Միքայելյանն արձագանքել էր. «Նախ, Օմարը հանձնվել է 1993-ին: Երեկ ես զանգել եմ Շահնազարյանին ու ասել՝ էս ի՞նչ անհիմն բաներ ես ասում: Ուզում ա մրոտի, բայց չի կարա: Ես կլինեմ հետևողական ու նա պատասխան կտա»:
Այսօրվա ասուլիսի ժամանակ Շահնազարյանն արձագանքել է Միքայելյանի պարզաբանմանը. «Սասունը ստախոս է, ճիշտ այնպիսի, ինչպիսին Փաշինյանն է: Ի՞նչ է, պետք է ասեր՝ ես եմ ճողոպրել Օմարի՞ց...»:

Давид Шахназарян: Сасун Миакелян - лжец
Наступит день, когда Никол Пашинян даст показания. Об этом сегодня в ходе пресс-конференции в штабе Республиканской партии Армении (РПА) заявил бывший директор Службы национальной безопасности (СНБ) Давид Шахназарян, коснувшись того, что премьер-министр побоялся придти на дебаты, которые должны были сотояться вчера в прямом эфире.
«Я руководил СНБ. С тех пор прошло 23 года, и если вы заметили, никакой отрицательной оценки у этой структуры нет. Сегодня в Армении нет правоохранительных структур, они превратились в карательные»,- добавил он.
Обращаясь к сегодняшнему заявлению СНБ, Шахназарян отметил, что он дал в своем заявлении политическую оценку, и несет ответственность за каждое свое слово.
На вчерашней пресс-конференции занимающий вторую строчку в общегосударственном списке РПА была Д. Шахназарян также коснулся Сасуна Микаеляна. «Спросите Сасуна Микаеляна, как в первой половине января 1994 года мы уступили командные высоты Омара противнику? Кто был одним из командиров и кого Вазген Саркисян хотел строго наказать по правилам военного положения, и кто убедил его не делать этого?».
На что Сасун Микаелян ответил: «Во-первых, Омар был сдан в 1993 году. Вчера я позвонил Шахназаряну и сказал: «Ты говоришь необоснованные вещи». Я буду последователен, и он ответит за свои слова».
Во время сегодняшней пресс-конференции Шахназарян отреагировал на разъяснения Микаеляна: «Сасун - лжец, как и Пашинян. Он что должен был сказать, что это он сбежал из Омара...?».