«Փաշինյանի կառավարությունը 7 ամսվա ընթացքում մատը մատին չտվեց, որ այս գործարանն աշխատի». Շարմազանով
Լոռու մարզի ընտրատարածքում ՀՀԿ պատգամավորի թեկնածու Էդուարդ Շարմազանովը ֆեյսբուքյան եթերում անդրադարձել է Ալավերդու պղնձաձուլարանի փակման խնդրին. «Ալավերդու պղնձաձուլարանի փակումը վառ օրինակ է, թե ինչ է արել և անում Հայաստանի տնտեսության հետ Փաշինյանի իշխանությունը:
Տնտեսությունը գահավիժում է. ոչ միայն նոր աշխատատեղեր չեն բացվում, ոչ միայն խոստացված թռիչքաձև զարգացում չկա, այլև եղած գործարաններն են փակվում, մարդկանց պարապուրդի են ուղարկում, ներդրումներ չկան:
Մսխվում է նախկինից մնացած տնտեսական կապիտալը: Փաշինյանը շարունակում է խաբել:
Չենք լռելու և չենք դառնալու իշխանության գրպանի ընդդիմություն:
Բարձրաձայնելու ենք խնդիրներն ու բացահայտելու ենք միամիտ մարդկսնց մանիպուլացնելու նոր իշխանության քաղաքականությունը:
Որքան ուզում են հայհոյեն և ատելություն տարածեն, որքան ուզում են հային հայի դեմ հանեն, պառակտեն ու ոտքի կոխան սարքեն ազգային սրբությունները, սթափ մարդիկ և քաղաքական ուժեր մեր երկրում դեռևս կան»:

Эдуард Шармазанов: Мы не станем карманной оппозицией власти
Закрытие медеплавильного завода в Алаверди - яркий пример того, что правительство Пашиняна сделало и делает с экономикой Армении. Об этом заявил в Лорийской областикандидат в депутаты от Республиканской партии Армении (РПА) Эдуард Шармазанов в ходе прямого эфира в Facebook.
«Экономика низвергается. Не только не открываются новые рабочие места, нет не только обещанного скачкообразного экономического развития, но и закрываются действующие заводы, нет инвестиций.
Экономический капитал тратится впустую. Пашинян продолжает обманывать.
Мы не будем молчать и не станем карманной оппозицией власти.
Мы будем поднимать вопросы и раскрывать политику нового правительства, направленную на манипулирование наивными людьми.
Сколько бы они не ругали нас и сеяли ненависть, сколько бы они не натравляли армян друг против друга, раскалывали и растаптывли национальные святыни, в нашей стране естьтрезвые люди и политические силы», - сказал Шармазанов.