«Լավրովը Միլանում կքննարկի ԼՂ հիմնախնդիրը». Զախարովա
Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը դեկտեմբերի 6-7-ը Միլանում ԵԱՀԿ ԱԳՆ ղեկավարների խորհրդի նիստի շրջանակում երկկողմ հանդիպումներ կունենա, որոնց ընթացքում կքննարկի Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գործընթացը: Այս մասին այսօր ավանդական ճեպազրույցի ժամանակ հայտնել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան:
«Իհարկե, նիստի ընթացքում երկկողմ հանդիպումներ կլինեն: Եվ դրանք ընթացքում այդ հիմնախնդիրը կբարձրավի, և, հնարավոր է, որ կոնկրետ քայլեր ու կոնկրետ առաջարկներ արվեն»,- ասել է Զախարովան:

Захарова: Лавров в Милане обсудит карабахский конфликт
Министр иностранных дел РФ Сергей Лавров во время двусторонних встреч на полях заседания СМИД ОБСЕ 6-7 декабря в Милане обсудит процесс урегулирования нагорно-карабахского конфликта. Об этом на сегодняшнем брифинге заявила официальный представитель МИД РФ Мария Захарова.
«Конечно, в рамках СМИД ОБСЕ будут и двусторонние встречи. И в ходе двусторонних встреч эта проблематика будет обсуждаться более предметно, и там могут быть намечены конкретные шаги, конкретные предложения», - заявила Захарова.
6-7 декабря в Милане пройдет 25-е заседание Совета министров иностранных дел (СМИД) ОБСЕ, в рамках которого среди прочих вопросов будет обсуждаться и карабахский конфликт.