«Հեղափոխություն չի լինելու». Վրաստանի վարչապետ
Վրաստանի իշխանությունները կկանխեն նախագահական ընտրությունների արդյունքները չճանաչող ընդդիմության՝ երկրում հեղափոխական սցենար իրագործելու բոլոր փորձերը: Այս մասին հայտարարել է Վրաստանի վարչապետ Մամուկա Բախտաձեն:
«Իհարկե, բոլորն ունեն ազատ արտահայտվելու իրավունք, ինչը պաշտպանվում է սահմանադրությամբ, սակայն, միևնույն ժամանակ, երկիրն ապակայունացնելու բոլոր փորձերն իրենց պատասխանը կստանան»,- РИА Новости-ն մեջբերում է Բախտաձեի խոսքը:
Նա նաև հայտնել է, որ Վրաստանի ժողովրդի ձայնը պետք է հարգեն բոլորը: Բախտաձեն նշել է, որ երկրի ղեկավարությունը թույլ չի տա «ռևանշ և հեղափոխական սցենարներ, առավել ևս՝ հեղաշրջում»:
Հիշեցնենք, որ նոյեմբերի 28-ին կայացած նախագահական ընտրությունների երկրորդ փուլում հաղթանակ էր տարել անկախ թեկնածու Սալոմե Զուրաբիշվիլին՝ հավաքելով ձայների 59,52%-ը (նրան աջակցում էր իշխող «Վրացական երազանք» կուսակցությունը): Նրա հակառակորդ՝ ընդդիմադիր Գրիգոլ Վաշաձեն, ով հավաքել էր ձայների 40,48%-ը, հայտնել էր, որ չի ճանաչում ընտրությունների արդյունքներն ու կոչ է անում իր աջակիցներին բողոքի ակցիա կազմակերպել:

Бахтадзе пообещал не допустить революции в Грузии
Власти Грузии пресекут все попытки реализовать революционные сценарии, которые собирается предпринять оппозиция, не признавшая итоги президентских выборов. Об этом предупредил премьер-министр Грузии Мамука Бахтадзе
"Конечно же, у всех есть право на выражение свободы, что защищается конституцией, но в то же время, если кто-нибудь попытается организовать дестабилизацию, всем этим попыткам будут даны законные ответы", - приводит его слова РИА Новости.
Глава правительства подчеркнул, что голос грузинского народа необходимо уважать всем.
Бахтадзе указал, что руководство страны не допустит реализации реваншистских и революционных сценариев и, тем более, переворота в стране.
Напомним, по итогам второго тура выборов президента, прошедшего 28 ноября, победу одержала независимый кандидат Саломе Зурабишвили, которую поддерживает правящая "Грузинская мечта", с 59,52% голосов, оппозиционер Григол Вашадзе получил 40,48%. Он заявил, что не признает итоги выборов, и призвал своих сторонников устроить акцию протеста.