«ՀՀ գլխավոր դատախազությունը կրկին ցանկանում է ձերբակալել Ռոբերտ Քոչարյանին». НТВ-ի անդրադարձը
ՀՀ գլխավոր դատախազությունը կրկին ցանկանում է ձերբակալել երկրի նախկին նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին, ասվում է НТВ-ի անդրադարձում:
Հեռուստաալիքը հիշեցնում է, որ Քոչարյանն առաջին անգամ ձերբակալվել է հուլիսի 28-ին, որից հետո նրան մեղադրանք է առաջադրվել 10-ամյա վաղեմություն ունեցող իրադարձությունների ժամանակ սահմանադրական կարգը տապալելու համար:
«Ինքը՝ Ռոբերտ Քոչարյանը, իր հասցեին մեղադրանքներն անհեթեթ է համարում և կարծում, որ ՀՀ ներկայիս վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը փորձում է իր հետ հաշիվներ մաքրել»,- հիշեցնում է НТВ-ն՝ մեջբերելով Քոչարյանի՝ օգոստոսին տված հարցազրույցը:

Генпрокуратура Армении потребовала снова арестовать экс-президента Кочаряна
Сегодня стало известно, что генеральная прокуратура Армении предприняла новую попытку арестовать бывшего президента страны Роберта Кочаряна.
Впервые его взяли под стражу 28 июля, после того, как предъявили обвинение в свержении конституционного строя по событиям 10-летней давности. Тогда силовики разогнали многотысячную акцию протестующих против итогов президентских выборов, на которых победил Серж Саргсян. Погибли 10 человек.
Сам бывший президент называет обвинения в свой адрес абсурдными и считает происходящее сведением счетов со стороны нынешнего премьер-министра Армении Никола Пашиняна. Об этом он заявил в недавнем интервью НТВ.