Կրեմլը չի մեկնաբանում Վրաստանի նախագահական ընտրությունների արդյունքները
Կրեմլն ի գիտություն է ընդունել Վրաստանի նախագահական ընտրություններում Սալոմե Զուրաբիշվիլիի հաղթանակը, սակայն չի մեկնաբանում՝ մինչև Ռուսաստանի հետ երկկողմ կապերի նկատմամբ Թբիլիսիի տրամադրվածության հստակեցումը: Այս մասին, ТАСС-ի փոխանցմամբ, ասել է Կրեմլի մամուլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը:
«Անկասկած, հետևում էինք Վրաստանից ստացվող տեղեկություններին, ի գիտություն ենք ընդունում Զուրաբիշվիլիի հաղթանակի փաստը, սակայն, այնուամենայնիվ, սպասում ենք առաջին հայտարարության՝ կապված Ռուսաստանի և Վրաստանի հարաբերությունների զարգացման հնարավոր հեռանկարներին»,- ասել է Կրեմլի մամուլի խոսնակը:
«Անկասկած, երկու ժողովուրդները մոտ են միմյանց, սակայն միջպետական կապերը 2008թ. հայտնի իրադարձություններից հետո լավագույնը մաղթելու ցանկություն են թողնում»,- հավելել է նա:

Кремль не комментирует итоги выборов президента Грузии
Кремль принял к сведению информацию о победе Саломе Зурабишвили на выборах президента Грузии, но не комментирует этот вопрос до прояснения настроя Тбилиси в отношении двусторонних связей с РФ. Об этом сообщил журналистам пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков.
"Безусловно, мы следили за информационными сообщениями, которые поступали из Грузии, мы принимаем к сведению информацию и факт победы кандидата [Зурабишвили]", - сказал представитель Кремля. Отвечая на вопрос, вызывает ли победа Зурабишвили оптимизм в Москве, Песков отметил: "Здесь все-таки мы предпочитаем дождаться каких-то первых заявлений, оценки возможных перспектив развития отношений России и Грузии".
"Безусловно, два народа остаются очень близкими друг другу. Межгосударственные связи оставляют желать лучшего после известных событий [2008 года]", - констатировал представитель Кремля.