Վրաստանի վարչապետն ընտրություններից առաջ վերջին հայտարարությունն է արել
Վրաստանի վարչապետ Մամուկա Բախտաձեն բոլոր գործատուներին կոչ է արել պայմաններ ստեղծել, որպեսզի բոլոր քաղաքացիները կարողանան առանց խոչընդոտների մասնակցել նախագահական ընտրությունների երկրորդ փուլին, փոխանցում է Sputnik-ի վրացական ծառայությունը:
Վրաստանի քաղաքացիները կընտրեն պետության 5-րդ ղեկավարին հոկտեմբերի 28-ին: Այդ օրը երկրում հանգստյան օր է հայտարարվել: Նախագահական աթոռի համար կպայքարեն միացյալ ընդդիմության թեկնածու Գրիգոլ Վաշաձեն և Սալոմե Զուրաբիշվիլին, ում աջակցում են գործող իշխանությունները:
«Բոլոր գործատուներին կոչ եմ անում նպաստել նրան, որպեսզի մեր բոլոր քաղաքացիները հնարավորություն ունենան մասնակցել ընտրություններին, և սահմանափակված չլինեն օրենքով երաշխավորված նրանց իրավունքները: Մեր կառավարությունն արել է ամեն ինչ, որպեսզի այս ընտրությունները լինեն ազատ, թափանցիկ և ժողովրդավարական»,- ճեպազրույցի ժամանակ ասել է Բախտաձեն: Նաև նաև քաղաքացիներին կոչ է արել ակտիվություն ցուցաբերել և իրենց քաղաքացիական պարտքը կատարել:

"Обращаюсь ко всем" - премьер Грузии сделал последнее заявление перед выборами
Премьер-министр Грузии Мамука Бахтадзе призвал всех работодателей создать все условия для того, чтобы граждане могли беспрепятственно принять участие в во втором туре президентских выборов.
Граждане Грузии будут выбирать пятого главу государства 28 октября. Этот день объявлен выходным по всей стране. За президентское кресло будут бороться кандидат от объединенной оппозиции Григол Вашадзе и Саломе Зурабишвили, которую поддерживают действующие власти.
"Призываю всех работодателей поспособствовать тому, чтобы у всех наших граждан была возможность принять участие в выборах, и не были ограничены права, гарантированные им законом. Наше правительство сделало все для того, чтобы эти выборы были свободными, прозрачными и демократичными", - заявил Бахтадзе на брифинге.
Глава правительства призвал всех граждан проявить активность и выполнить свой гражданский долг перед страной.