«Իսկական ընկեր». Բելառուսի հանրային հեռուստաընկերությունն Ալիևի այցի մասին ռեպորտաժ է պատրաստել
Բելառուսի հանրային հեռուստաընկերությունն Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի՝ օրերս կատարած այցի մասին ռեպորտաժ է պատրաստել: Հեռուստաալիքը կադրեր է հրապարակել Ադրբեջանի և Բելառուսի նախագահների, ինչպես նաև ադրբեջանցի և բելառուսցի նախարարների բանակցություններից:
Ռեպորտաժի հեղինակները հատուկ ուշադրություն են դարձրել, թե ինչպես է Ալեքսանդր Լուկաշենկոն ընդունել և հրաժեշտ տվել Ալիևին: Հաղորդավարը նշում է, որ դրանք կադրեր են՝ «առանց մեկնաբանության»:
«Իսկական ընկեր, որի վրա կարելի է մշտապես հույս դնել. ահա այսպես է Ալեքսանդր Լուկաշենկոն բազմիցս արտահայտվել Իլհամ Ալիևի մասին»,- շարունակում է հաղորդավարը:

Александр Лукашенко: "Ильхам Алиев - настоящий друг, на которого можно рассчитывать всегда"
Общенациональное телевидение Беларуси подготовило репортаж о визите президента Азербайджана Ильхама Алиева в Минск. Телеканал опубликовал уникальные кадры переговоров Ильхама Алиева с Александром Лукашенко, а также азербайджанских министров с белорусскими коллегами.
Особое внимание авторы репортажа акцентировали на том, как Александр Лукашенко тепло встречал и провожал Ильхама Алиева. Ведущий при этом отмечает, что к этим кадрам, как к ничему другому, применимо выражение «без комментариев».
«Настоящий друг, на которого можно рассчитывать всегда», - так Александр Лукашенко не раз отзывался об Ильхаме Алиеве, продолжает ведущий.