«Առաջին անգամ ունենալու ենք ներգաղթ. կախարդական փայտիկը դա է». Փաշինյանը՝ ՀՀԿ-ին
«Այսօրվա երթը յուրատեսակ ամփոփումն է մի քայլարշավի, որ սկսեցինք 2018-ի մարտի 31-ին՝ Գյումրիից, և որը պսակվեց ոչ բռնի, թավշյա, ժողովրդական հեղափոխութամբ: Երկու օրից քաղաքական փուլն ամփոփվում է ու կարող ենք ասել, որ մեր շարժման հարթակը կատարել է ժողովրդի առաջ ստանձնած բոլոր պարտավորությունները»,- երթի ժամանակ հայտարարեց վարչապետի պաշտոնակատար Ն. Փաշինյանը:
«ՀՀԿ-ականներն ասում են՝ բա ո՞ւր է կախարդական փայտիկը. կախարդական փայտիկն այն է, որ 2018-ին 20 տարվա մեջ առաջին անգամ ունենալու ենք ոչ թե արտագաղթ, այլ ներգաղթ, ու այդպես շարունակ. հայ ժողովուրդը վերադառնալու է իր հայրենիք և ապրելու է ազատ, հզոր ու երջանիկ»,- շարունակեց վարչապետի պաշտոնակատարը:

Никол Пашинян: Впервые за 20 лет у нас будет отмечена не эмиграция, а иммиграция
Сегодняшнее шествие является своеобразным обобщением того протестного шествия, которое мы начали 31 марта из Гюмри, и которое увенчалось ненасильственной, бархатной революцией. Об этом заявил сегодня в ходе шествия и.о. премьер-министра Армении Никол Пашинян.
«Через два дня политический этап подытоживается, и мы можем сказать, что выполнили все обязательства, взятые перед народом», - отметил Пашинян.
По словам Пашиняна, члены РПА постоянно спрашивают, где «волшебная палочка?».
«Действие волшебной палочки заключается в том, что в 2018 году впервые за 20 лет у нас будет отмечена не эмиграция, а иммиграция. Армянский народ вернется на родину и будет жить в свободном, сильном и счастливом государстве», - подчеркнул и.о. премьер-министра.