«Հայաստանի հետ այնպիսի հարաբերություններ, ինչպիսին սովոր են տեսնել մեր միջազգային գործընկերները, այլևս չեն լինելու». Նիկոլ Փաշինյան
Երկուշաբթի, 19 նոյեմբերի, 2018 թ., 15:15
«Մեր բոլոր միջազգային գործընկերները պետք է արձանագրեն մի բան. Հայաստանի հետ այնպիսի հարաբերություններ, ինչպիսին իրենք սովոր են տեսնել, այլևս չեն լինելու»,- այս մասին այսօր Գեղարքունիքի մարզպետարանում հանդիպման ժամանակ ասել է ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը:
Նիկոլ Փաշինյանի խոսքով՝ շատերը իներցիայով փորձ են անում մեզ վերաբերվել որպես փոքր երկրի: «Պարզ ասում եմ՝ չի լինի այդպես: Մենք փոքր ժողովուրդ չենք, մենք մեծ ժողովուրդ ենք: Մենք հազարամյա պատմություն, մշակույթ ունեցող ժողովուրդ ենք, գեներալների ժողովուրդ ենք: Մենք արել ենք մի բան, որ մարդկության պատմության մեջ նախադեպը չունի»,- ասել է ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատարը՝ հավելելով, որ այդ հարաբերություններում Հայաստանն ի վիճակ է պահպանել և պաշտպանել իր շահերը:

Никол Пашинян: Тех отношений с Арменией, к которым привыкли наши международные партнеры, больше не будет
Понедельник, 19 Ноября, 2018 года, 15:15
Все наши международные партнеры должны констатировать – тех отношений с Арменией, к которым они привыкли, больше не будет. Об этом во время заседания в марзпетаране Гегаркуника сказал и.о. премьер-министр Армении Никол Пашинян.
По словам Никола Пашиняна, многие пытаются по-инерции относиться к Армении как к маленькой стране. «Скажу прямо – так больше не будет. Мы не маленький, а великий народ. Мы народ, имеющий тысячелетнюю историю, культуру, генералов. Мы сделали то, что не имеет прецедента в истории человечества», - сказал и.о. премьер-министра, добавив, что Армения в этих отношениях способна сохранить и защитить свои интересы.