«Ասածս կսթափեցնի պարոն Շարմազանովին». Էդմոն Մարուքյան
«Մի նոր բան կասեմ, որը կզարմացնի ձեզ և կսթափեցնի պարոն Շարմազանովին. ՀՀԿ-ն չի լինելու խորհրդարանում, որ մի հատ էլ ընդդիմություն լինի, ՀՀԿ-ն կարող է լինել արտախորհրդարանական ընդդիմություն»,- ԱԺ-ում լրագրողների հետ ճեպազրույցում արձագանքելով Էդուարդ Շարմազանովի հայտարարությանը, ասել է «Ելք» խմբակցության պատգամավոր Էդմոն Մարուքյանը։
Հիշեցնենք՝ ՀՀԿ խոսնակը հայտարարել էր, որ Հանրապետականը պետք է մասնակցի ընտրություններին, որովհետև քաղաքական համակարգին անհրաժեշտ է իրական ընդդիմություն:
Էդմոն Մարուքյանը ՀՀԿ-ին հորդորեց չշտապել. որոշողը ժողովուրդն է. «ՀՀ քաղաքացին, անգամ ամենասուրբ ռեյտինգային թեկնածուի խաթեր, չի գնա ու վերցնի ՀՀԿ-ի քվեաթերթիկը»:

Эдмон Марукян: Мои слова отрезвят Шармазанова
Скажу что-то новое, что удивит и отрезвит г-на Шармазанова - Республиканская партия Армении (РПА) не будет представлена в парламенте, к тому же еще и оппозицией. Об этом сегодня в Национальном Собрании во время брифинга с журналистами комментируя заявление Шармазанова заявил депутат от блока «Елк» Эдмон Марукян. По словам Марукяна, РПА может быть внепарламентской оппозицией.
Напомним, что пресс-секретарь РПА заявил, что Республиканская партия должна участвовать в выборах, потому что политическая система нуждается в реальной оппозиции.
Эдмон Марукян призвал РПА не торопиться – решает народ: «Гражданин Республики Армения даже ради самого святого рейтингового кандидата не пойдет и не возьмет избирательный бюллетень РПА».