Արցախի հարցում Պաղեստինը Բաքվի կողմն է անցել
Պաղեստինի արտաքին գործերի նախարար Ռիյադ ալ Մալաքին, ով աշխատանքային այցով գտնվում է Բաքվում, հայտարարել է, որ Պաղեստինի իշխանությունները Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման հարցում կիսում են Ադրբեջանի դիրքորոշումը:
«Կարծում ենք՝ լավագույն ուղին միջազգային հանրության լիարժեք աջակցությունն է, միջազգային օրենքների պահպանմամբ և ՄԱԿ-ի ԱԽ-ի ընդունած բանաձևերի իրականացմամբ»,- նրա խոսքն է մեջբերում Trend-ը:
Պաղեստինի արտաքին գործերի նախարարի խոսքով՝ «Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման բանալին հակամարտող կողմերի կողմից միջազգային պարտավորությունների իրականացումն է»:

В вопросе Карабаха Палестина заняла сторону Баку
Находящийся с рабочим визитом в Баку министр иностранных дел Палестины Рияд аль-Малики в понедельник заявил, что палестинские власти разделяют позицию Азербайджан в карабахском урегулировании.
«Считаем, что наилучший путь получения всесторонней поддержки международного сообщества – это соблюдение международных законов и выполнение резолюций, принятых Советом безопасности ООН», — цитирует Рияда аль-Малики агентство Trend.
По словам главы МИД Палестины, выполнение международных обязательств сторонами — ключ к разрешению конфликта.