Հնդկաստանում մուսուլմանների սպանության համար 16 ոստիկանի մահապատժի կենթարկեն
Հնդկաստանում մահապատժի կենթարկեն ոստիկանության 16 աշխատակցի, որոնք մեղավոր են ճանաչվել 42 մուսուլմանի սպանության համար, հաղորդում է Islam Today-ը:
Նշվում է, որ զանգվածային սպանությունը տեղի է ունեցել 1987թ., սակայն Հնդկաստանի Գերագույն դատարանում դատական գործընթացը տևել է ավելի քան 30 տարի:
Վիճաբանությունը տեղի է ունեցել Հնդկաստանի հյուսիսային Հաշիմփուր գավառում: Միջադեպի ժամանակ ոստիկանության աշխատակիցները կրակ են բացել մուսուլմանների ուղղությամբ:
Վերոնշյալ գործով անցել է 19 կասկածյալ, սակայն հետաքննության տարիներին նրանցից 3-ը մահացել է, մեղավոր է ճանաչվել նրանցից 16-ը:

В Индии казнят 16 полицейских за убийство 42 мусульман
В Индии к смертнной казни приговорили 16 сотрудников полиции, которые признаны виновными в убийстве 42 мусульман, сообщает Islam Today.
Само убийство произошло еще в 1987 году, однако судебный процесс в Верховном суде Индии длился более 30 лет. Конфликт произошел в городе Меерут провинции Хашимпура на севере Индии. Во время инцидента работники полиции открыли огонь из табельного оружия по мусульманам. .
По делу проходило 19 подозреваемых, однако за годы разбирательства трое из них уже умерли, поэтому признаны виновными было 16.