«Բելառուսը ժողովրդավարական Հայաստանի հուսալի բարեկամն է». Լուկաշենկոն՝ Արմեն Սարգսյանին
Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն ընդունել է ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանին, ով մեկնել է Մինսկ՝ մասնակցելու Մյունխենի անվտանգության համաժողովին:
«Չնայած ժողովրդավարական Հայաստանում առկա տարբեր տեսակետներին, հանձին Բելառուսի, Դուք միշտ ունեցել եք և կունենաք լավ և հուսալի բարեկամներ: Մենք Ձեզ հետ աշխատում ենք միասնական տնտեսական տարածքում՝ Եվրասիական տնտեսական միությունում, ռազմաքաղաքական միությունում՝ ՀԱՊԿ-ում: Եվ ինչ էլ ասեն կամ գրեն, մենք կատարում ենք մեր պարտավորությունները: Այն, ինչ սահմանված է մեր կազմակերպությունների շրջանակներում»,- Լուկաշենկոյի խոսքն է մեջբերում «Белта» գործակալությունը:
Արմեն Սարգսյանն, իր հերթին, շնորհակալություն է հայտնել Լուկաշենկոյին Հայաստանի հանդեպ բարեկամական դիրքորոշման համար, ինչպես նաև նշել, որ Բելառուսն այսօր կայուն և կանխատեսելի երկրի իմիջ ունի:

Белоруссия-надежный друг демократической Армении: Лукашенко
Президент Белоруссии Александр Лукашенко принял в Минске президента Армении Армена Саркисяна, прибывшего в белорусскую столицу для участия в саммите Мюнхенской конференции по безопасности.
«Несмотря на разного рода рассуждения в демократической Армении, в лице Беларуси вы всегда имели и будете иметь хороших и надежных друзей. Мы с вами работаем и в едином экономическом пространстве — нашем Евразийском союзе. В военно-политическом союзе ОДКБ. И как бы там ни говорили, ни писали, мы свято исполняем наши договоренности. Все, что положено в рамки этих организаций», — цитирует Лукашенко агентство «Белта».
Армен Саркисян, в свою очередь, поблагодарил белорусского коллегу за дружественную позицию страны во время апрельской смены власти в Армении, а также отметил, что Белоруссия сегодня имеет имидж стабильной и предсказуемой страны.