Վրաստանի նախագահական ընտրություններում առաջ է անցնում Սալոմե Զուրաբիշվիլին
Վերջին տվյալների համաձայն՝ Վրաստանի նախագահական ընտրություններում առաջ է անցնում անկախ թեկնածու Սալոմե Զուրաբիշվիլին: Նման տվյալներ է ներկայացրել Վրաստանի ԿԸՀ-ն՝ ձայների 75%-ի հաշվարկից հետո, փոխանցում է BBC-ն:
ԿԸՀ տվյալների համաձայն՝ Զուրաբիշվիլին հավաքել է ձայների 38,9%-ը, իսկ նրա մրցակիցը՝ ընդդիմադիր Գրիգոլ Վաշաձեն՝ 37,35%-ը:
Վրաստանում նախագահական ընտրություններ են անցկացվել երեկ՝ հոկտեմբերի 28-ին: Վրացական օրենսդրության համաձայն՝ եթե թեկնածուներից մեկը չհավաքի ձայների ավելի քան 50%-ը, ապա ընտրությունների երկրորդ փուլ կանցկացվի:

На президентских выборах в Грузии лидирует Саломе Зурабишвили
На выборах президента Грузии, по последним данным, лидирует независимый кандидат Саломе Зурабишвили. Такие данные обнародовал местный Центризбироком после подсчета 75% протоколов с избирательных участков.
По сведениям ЦИК, Зурабишвили набирает 38,9% голосов. Ее соперник, кандидат от оппозиции Григол Вашадзе, – 37,35%.
Выборы президента Грузии прошли в минувшее воскресенье, 28 октября. Согласно местному законодательству, если ни один из кандидатов не наберет более 50% голосов избирателей, будет проведен второй тур выборов.