Հնդկաստանում ավտոբուսը կամրջից ընկել է գետը. կան զոհեր
Հնդկաստանի հյուսիս-արևելյան հատվածում ընկած Ասսամ նահանգում ավտոբուսը կամրջից ընկնել է, ինչի հետևանքով առնվազն յոթ մարդ զոհվել է, 20-ը վիրավորվել են, հաղորդում է РИА Новости-ն:
Ըստ գործակալության, վթարը տեղի է ունեցել Գվահաթի և Մակարմուայի բնակավայրերի մոտ: Նախնական տվյալներով, վարորդը կորցրել է տրանսպորտային միջոցի կառավարումը ճանապարհի դժվարին հատվածում, որից հետո մեքենան կոտրել է արգելապատնեշը և ընկել կամրջից:
Նշվում է, որ ավտոբուսը պատկանում է պետական ​​տրանսպորտային կորպորացիային: Ներկա դրությամբ, վիրավորները տեղափոխվել են հիվանդանոցներ: Միջադեպի այլ մանրամասներ չեն հաղորդվում:

В Индии автобус с пассажирами упал с моста в реку
По меньшей мере семь человек погибли, свыше 20 получили травмы после падения автобуса с моста в реку в северо-восточном индийском штате Ассам, передает в субботу агентство ANI.
Согласно его данным, авария произошла неподалеку от населенных пунктов Гувахати и Макалмуа. По предварительным данным, водитель не справился с управлением на сложном участке дороги, после чего машина пробила ограждение и упала с моста.
Отмечается, что автобус принадлежит государственной транспортной корпорации. К настоящему времени пострадавшие доставлены в больницы. Другие подробности инцидента не приводятся.