Ավիաաղետի հետևանքով զոհված Սահակ Կարապետյանը համակարգում էր «Սկրիպալների գործը». Интерфакс
Ռուսաստանի Կոստրոմայի մարզում ուղղաթիռի կործանման հետևանքով զոհած ՌԴ գլխավոր դատախազի տեղակալ Սահակ Կարապետյանը համակարգում էր «Սկրիպալների գործը», հաղորդում է Интерфакс-ը՝ հղում անելով իր աղբյուրին:
«2006թ.-ից Սահակ Ալբերտովիչը զբաղեցնում էր ՌԴ գլխավոր դատախազության միջազգային-իրավական համագործակցության գլխավոր վարչության պետի պաշտոնը, իսկ 2016թ.-ից՝ դառնալով գլխավոր դատախազության տեղակալ, համակարգել է աղմկահարույց գործեր, այդ թվում՝ Սոլսբերիում Սերգեյ և Յուլիա Սկրիպալների թունավորման գործը»,- հայտնել է աղբյուրը:
Պարբերականը նշում է, որ ավիաաղետի նախնական պատճառը ծառի հետ բախումն է եղել, բոլոր ուղևորները զոհվել են:

Авиакатастрофа в России: погибший заместитель генпрокурора курировал надзор за "делом Скрипаля"
Погибший в катастрофе вертолета в Костромской области России заместитель генпрокурора РФ Саак Карапетян координировал надзор за расследованием резонансных уголовных дел, в том числе так называемого дела Скрипалей.
Об этом сообщает "Интерфакс" со ссылкой на информированный источник.
С 2006 года Саак Альбертович занимал пост начальника главного управления международно-правового сотрудничества (Генпрокуратуры), а с 2016 года, став заместителем генпрокурора, курировал "громкие" дела, включая расследование покушения на Юлию Скрипаль в английском городе Солсбери,– сказал собеседник агентства.
Издание со ссылкой на источники отметило, что предварительная причина падения вертолета – столкновение с верхушками деревьев в вечернее время.
Напомним, что накануне в Костромской области РФ разбился вертолет с тремя людьми на борту. Все они погибли.