ՌԴ ԱԳՆ-ն՝ Փաշինյան-Ալիև զրույցի մասին
Դուշանբեում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Իլհամ Ալիևի միջև տեղի ունեցած զրույցը կնպաստի Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորմանը: Այս մասին հայտնել են ՌԴ ԱԳՆ-ում:
«Ռուսաստանը ողջունում է յուրաքանչյուր պայմանավորվածություն՝ ուղղված Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորմանը: Ակնկալում ենք, որ Դուշանբեում կայացած զրույցը կնպաստի այդ խնդրի լուծմանը»,- ասվում է հայտարարության մեջ:
ՌԴ ԱԳՆ-ում նշել են, որ Ռուսաստանը՝ որպես ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագող երկիր, իր հերթին պատրաստ է անհրաժեշտ միջնորդական աջակցություն ցուցաբերել Հայաստանին և Ադրբեջանին:

МИД России о беседе Ильхама Алиева и Никола Пашиняна в Душанбе
Состоявшийся в Душанбе разговор между Президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым и премьер-министром Армении Николом Пашиняном будет способствовать урегулированию нагорно-карабахского конфликта.
Об этом сказали во вторник в МИД России.
«Россия приветствует любые договоренности, направленные на достижение нагорно-карабахского урегулирования. Рассчитываем, что состоявшийся в Душанбе разговор будет способствовать реализации этой задачи», - сказали в министерстве.
Как отметили в МИД России, со своей стороны как один из сопредседателей Минской группы ОБСЕ Россия готова оказать Азербайджану и Армении необходимое посредническое содействие.