Հայրասպանության համար մեղադրվող Խաչատուրյան 3 քույրերին դատարանն ազատ է արձակել
Մոսկվայի Բասմանի դատարանն ազատ է արձակել հայրասպանության համար մեղադրվող Խաչատուրյան 3 քույրերին: Այս մասին հայտնում է «Дождь»-ը: Միջնեկից՝ Անգելա Խաչատուրյանից հետո ազատ է արձակվել անչափահաս Մարիան, ապա 19-ամյա Քրիստինան:
Կալանքը փոխարինվել է որոշակի գործողությունների արգելքով՝ 3 ամիս ժամանակահատվածով: Մինչև դեկտեմբերի 27-ն աղջիկներն իրավունք չունեն օգտվելու համացանցից, տնից դուրս գալու 19:00-ից հետո: Հեռախոսով կամ էլ կապի այլ միջոցներով կարող են խոսել միայն քննիչների հետ, չի կարելի շփվել ԶԼՄ-ների, վկաների, միմյանց ու տուժածների հետ: Նրանք կտեղավորվեն տարբեր բնակարաններում:
Հիշեցնենք, որ Խաչատուրյան քույրերին կալանավորել են օգոստոսի սկզբին: Նրանք խոստովանական ցուցմունք են տվել, որ դանակի բազմաթիվ հարվածներով սպանել են իրենց հորը, ով բազմիցս նրանց ենթարկել է ֆիզիկական ու սեռական բռնության:

Сестры-убийцы Хачатурян вышли на свободу
Басманный суд Москвы отпустил из СИЗО всех трех сестер Хачатурян, обвиняемых в убийстве своего отца, сообщает телеканал «Дождь».
Вслед за Ангелиной Хачатурян, средней из сестер, суд отпустил несовершеннолетнюю Марию и 19-летнюю Кристину.
Мера пресечения изменена на запрет определенных действий на три месяца — до 27 декабря. Сестрам запрещено пользоваться интернетом и выходить из дома после 19:00. Телефоном и другими средствами связи можно пользоваться только для общения со следователями; нельзя общаться со СМИ, свидетелями, между собой и потерпевшими. Находиться они будут в разных квартирах.
Сестер Хачатурян задержали в начале августа. Девушки дали признательные показания в убийстве отца, 57-летнего Михаила Хачатуряна и заявили, что он систематически над ними издевался.