Պուտինը նախատեսվածից ուշ է մեկնում Բաքու
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը վաղն առավոտյան կմեկնի Բաքու, ապա՝ Դուշանբե: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, փոխանցում է Интерфакс-ը:
«Պուտինը վաղ առավոտյան կմեկնի Բաքու, որտեղ կկայանա Ռուսաստանի և Ադրբեջանի տարածաշրջանների համաժողովը»,- ասել է Պեսկովը:
Դրանից առաջ Պուտինը ներկա կլինի Ադրբեջանի մայրաքաղաքում անցկացվող՝ ձյուդոյի աշխարհի առաջնության շրջանակներում որոշ մրցումների:
Դրանից հետո, Պեկսովի խոսքով, Պուտինը կմեկնի Դուշանբե՝ մասնակցելու ԱՊՀ անդամ պետությունների ղեկավարի խորհրդի նիստին:

Когда Путин прилетит в Баку?
Как сообщил журналистам пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков, «рано-рано утром президент вылетит в Баку, где состоится форум регионов России и Азербайджана». Об этом передает «Интерфакс».
Перед этим президент РФ посетит некоторые соревнования в рамках чемпионата мира по дзюдо, который проходит в столице Азербайджана.
После этого, по словам Пескова, Путин направится в Душанбе, где в пятницу пройдет Совет глав государств СНГ. В четверг вечером лидеры стран Содружества соберутся на неформальном обеде.