Թուրքիայում ադրբեջանցի խոշոր գործարար է սպանվել
Ստամբուլում սպանվել է Ադրբեջանի նախկին պատգամավոր, արդարադատության նախկին նախարար Իլյաս Իսմայիլովի որդին՝ Էթիմադ Իսմայիլովը, հաղորդում են ադրբեջանական ԶԼՄ-ները՝ հղում անելով թուրքական ԶԼՄ-ներին:
Հաղորդվում է, որ վերջին տարիներին Էթիմադ Իսմայիլովը Ստամբուլում բիզնեսով էր զբաղվում: Նա թուրք հայտնի լրագրող Սևիլ Նուրիևայի ամուսինն էր: Սևիլ Նուրիևան ներառված է Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Էրդողանի անձնական թիմում:
Թուրքական լրատվամիջոցների տեղեկությունների համաձայն՝ Էթիմադ Իսմայիլովին սպանել է Ադրբեջանի Սուրահանի շրջանի ոստիկանության նախկին պետ Հեզալ Դամիրովը: Նախնական տվայլներով սպանության պատճառ է դարձել բիզնեսը:

В Стамбуле застрелен сын экс-генпрокурора Азербайджана
В Стамбуле застрелен сын экс-генпрокурора, экс-министра юстиции, экс-депутата, известного политического деятеля Азербайджана Ильяса Исмаилова – Этимад Исмаилов. Об этом сообщают азербайджанские СМИ со ссылкой на турецкие СМИ.
Как отмечает источник, в последние годы Этимад Исмаилов занимался бизнесом в Стамбуле. Он являлся мужем известной азербайджанской и турецкой журналистки Севиль Нуриевой. Севиль Нуриева входит в личный пул президента Турции Р.Т.Эрдогана.
По данным турецких СМИ, Этимада Исмаилова убил Гезал Дамиров – бывший начальник полиции Сураханского района Баку. По первичным данным турецких СМИ, причиной конфликта является бизнес.