Ֆիլիպիններում հզոր թայֆունի հետևանքով տասնյակից ավելի զոհեր կան
Ֆիլիպիններում «Մանգհութ» հզոր թայֆունի հետևանքով 15 մարդ է զոհվել, հաղորդում է BBC-ն՝ հղում անելով երկրի նախագահի խորհրդականին: Նշվում է, որ ծովի ալիքները հասել են 6 մետրի, թայֆունի էպիկենտրոնում քամու արագությունը՝ ժամում 185 կմ: Այժմ «Մանգհութ»-ը շարժվում է դեպի արևմուտք, Չինաստանի կողմ՝ ժամում 30 կմ արագությամբ: Ենթադրվում է, որ թայֆունը կհասնի Հոնգկոնգ սեպտեմբերի 16-ին: Չինաստանում արդեն վտանգի «կարմիր», ամենաբարձ մակարդակ է հայտարարվել: |
Նորագավիթում տեղի ունեցած վիճաբանությունն ավարտվել է դանակահարությամբ
89Երեկ, 18:06Համացանցում հայտնվել են նոր կադրեր Վաշինգթոնի ավիավթարից (տեսանյութ)
186Երեկ, 16:43Ադրբեջանում նռնակի պայթյունից մահացել է ընտանիքի 5 անդամ
165Երեկ, 16:01«Ավանի հոգեկան առողջության կենտրոն»-ում 30-ամյա տղամարդու մարմին է հայտնաբերվել
79Երեկ, 15:36Մոսկվայում հրդեհի պատճառով 350 մարդ է տարհանվել (տեսանյութ)
207Երեկ, 10:13«Opel»-ը դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից և հայտնվել դաշտամիջյան հատվածում. կա զոհ

На Филиппины обрушился тайфун
На Филиппины обрушился тайфун «Мангхут». Жертвам стихии стали по меньшей мере 14 человек, в том числе два спасателя, сообщает BBC со ссылкой на советника президента Филиппин Френсиса Толентино.
Уточняется, что волны на море достигали высоты в 6 м, скорость ветра в эпицентре тайфуна составляла 185 км/ч. В городе Тугегарао тайфун повредил множество зданий, оборвав почти все линии электропередач. Также был полностью уничтожен эвакуационный центр в прибрежном городе Аппари.
Сейчас «Мангхут» движется на запад, в сторону Китая, со скоростью 30 км/ч. Предполагается, что тайфун достигнет Гонконга днем 16 сентября. В Китае уже ввели наивысший «красный» уровень опасности.