Ահաբեկիչները հրթիռակոծել են Հալեպը
«РИА Новости»-ին տեղեկացնում է, որ ահաբեկչական խմբավորումները հրթիռակոծել են Հալեպի Նիլ փողոցը, ինչի հետևանքով երեխա է զոհվել, ևս 13 հոգի վիրավոր է:
Աղբյուրը տեղեկացնում է. «Նիլ փողոցում հրթիռներ են պայթեցվել, երեխա կա մահացած, տուժել են կանայք և տղամարդիկ, վիրավորների թիվը հասնում է 13-ի»:
Ենթադրվում է, որ քաղաքի ծայրամասում գտնվող ահաբեկիչները զինամթերք են ստանում Իդլիբ նահանգից: Հրթիռակոծության հետևանքով քաղաքացիներ են սպանվում: Սիրիական բանակը ևս պատասխան գործողությունների է դիմում՝ ոչնչացնելով ահաբեկիչների դիրքերը:

Боевики открыли ракетный огонь по Алеппо, сообщил источник
Боевики террористических группировок обстреляли ракетами окраины улицы Нил в городе Алеппо, погиб ребенок и еще 13 человек получили ранения, сообщил РИА Новости источник в ополчении города.
"Несколько ракет разорвались на окраине улицы Нил. Погиб ребенок. Женщин и мужчин ранено 13 человек", — рассказал собеседник агентства.
Террористы получая боеприпасы и поддержку из провинции Идлиб, регулярно обстреливают Алеппо с окраин города. В результате обстрелов гибнут мирные граждане. Сирийская армия в свою очередь выявляет огневые позиции группировок и уничтожает их.