Լոս Անջելեսում հայ տղամարդը վիճաբանության ժամանակ կրակել է կնոջ վրա և փախուստի դիմել (տեսանյութ)
Լոս Անջելեսում հայ տղամարդը կենցաղային վիճաբանության ժամանակ կրակել է կնոջ վրա: Կինն ուսի հատվածում ստացած հրազենային վնասվածքով տեղափոխվել է հիվանդանոց, հաղորդում է KTLA հեռուստաալիքը:
«Տահանգայի տներից մեկում վաղ առավոտյան վիճել են կինն ու տղամարդը: Վիճաբանությունը շարունակվել է փողոցում, և ինչ-որ պահի տղամարդը կրակել է կնոջ ուսին: Վիճաբանության ժամանակ տղամարդը նաև քարով կոտրել է տան պատուհանը, իսկ երեխան, ով այդ պահին գտնվում էր տանը, չի տուժել»,- ասել է տեղի ոստիկանության ներկայացուցիչը:
Հրաձգությունից հետո տղամարդը դեպքի վայրից փախուստի է դիմել: Ոստիկանների խոսքով՝ ենթադրյալ հանցագործը հայկական ծագում ունի, մոտ 30 տարեկան է, 177 սմ հասակով, շագանակագույն աչքերով: Իրավապահները ենթադրում են, որ հանցագործը զինված է:

В США армянин выстрелил в жену во время домашнего скандала
В пригороде Лос-Анджелеса женщина была доставлена в больницу с огнестрельным ранением в плечо, полученным в результате бытового скандала с мужем.
«Рано утром в одном из домов городка Таханга поссорились муж и жена. Ссора перетекла из дома на улицу и в какой-то момент женщине выстрелили в плечо. Во время ссоры мужчина также разбил окно дома камнем, ребенок, который мог находиться в момент конфликта дома, не пострадал», — сообщает телеканал KTLA, ссылаясь на представителя полиции Фрэнка Деперно.
После выстрела мужчина скрылся с места преступления. Полицейские разыскивают предполагаемого преступника по приметам: армянское происхождение, около 30 лет, рост 177 см, карие глаза. Правоохранительные органы предполагают, что преступник может быть вооружен.