Թուրքիայում մանկական պոռնոգրաֆիկ նյութեր տարածող ՀՀ քաղաքացի է ձերբակալվել
Ստամբուլում ՀՀ քաղաքացի է ձերբակալվել, ով մոտ կես տարվա ընթացքում մանկական պոռնոգրաֆիա է բեռնել և տարածել, հաղորդում է rosbalt-ը՝ հղում անելով թուրքական ԶԼՄ-ներին:
Նրան մեղադրում են պեդոֆիլիայի համար:
Տղամարդուն ձերբակալել են հենց այն պահին, երբ նա իր համակարգչի վրա մանկական պոռնոգրաֆիկ նյութ է փորձել բեռնել: Կասկածյալը Ստամբուլի համալսարանի բժշկական ֆակուլտետի 24-ամյա ուսանող է: Նրա անունը չի հայտարարվում:
Նշվում է, որ կասկածյալի ինքնությունը կհաջողվի հաստատել այն բանից հետո, երբ ոստիկանությունը կարողանա սահմանել նրա համակարգչի IP-հասցեն, որի միջոցով տղամարդը բեռնում էր արգելված տեսանյութերը:

В Турции задержали армянина, распространявшего детскую порнографию
В Стамбуле задержали гражданина Армении, который в течение почти полугода скачивал и распространял детскую порнографию. Его подозревают в педофилии, сообщают турецкие СМИ.
Мужчину задержали как раз в то время, когда он загружал на свой компьютер детское порно. Подозреваемым оказался 24-летний студент медицинского факультета Стамбульского университета Джеррахпаша. Имя задержанного не разглашается.
Отмечается, что личность подозреваемого удалось установить за счет того, что полиция смогла определить IP-адрес компьютера, на который и скачивались запрещенные видео.