Կիմ Չեն Ինը հարավկորեացի նախագահին 2 տոննա սունկ է նվիրել
Հյուսիսային Կորեայի առաջնորդ Կիմ Չեն Ինը Հարավային Կորեայի նախագահ Մուն Չժե Ինին 2 տոննա սունկ է նվիրել՝ որպես Փհենյանում իրենց հանդիպման հիշատակ, հաղորդում է РИА Новости-ն՝ հղում անելով հյուսիսկորեացի նախագահի վարչակազմի ներկայացուցչին:
Ըստ տեղեկության՝ սունկը կտրամադրվի ընտանիքներին, որոնք դեռևս չեն կարողացել հանդիպել Հյուսիսային Կորեայում իրենց հարազատներին:
«Մենք մոտ 4 հազար մարդու ենք ընտրել, և նրանցից յուրաքանչյուրը կստանա 500 գրամ սունկ»,- ասել է հյուսիսկորեացի նախագահի վարչակազմի ներկայացուցիչը:
Երեկ տեղի ունեցած հանդիպման ընթացքում Փհենյանն ու Սեուլը համաձայնել էին ապառազմականացված գոտուց դուրս բերել զինվորականներին:

Ким Чен Ын подарил южнокорейскому президенту две тонны грибов
Лидер Северной Кореи подарил президенту Южной Кореи Мун Чжэ Ину две тонны ценных деликатесных грибов сони-посот (мацутакэ) на память об их встрече в Пхеньяне, сообщает РИА Новости со ссылкой на представителя президентской администрации.
Согласно информации, грибы будут направлены членам разделенных семей, которые пока ни разу не смогли встретиться со своими родственниками на Севере, к дню поминовения, который выпадает на будущую неделю.
"Мы отобрали около 4 тысяч человек наиболее преклонного возраста, и каждый из них получит по 500 граммов грибов к осеннему дню поминовения", — сказал представитель администрации.