Խորվաթիայի հավաքականի հարձակվողը մարել է իր գյուղի բնակիչների վարկերը
Խորվաթիայի հավաքականի հարձակվող Անտե Ռեբիչը մարել է իր հարազատ գյուղի բնակիչների վարկերը, հաղորդում է Vijesti-ն:
«Նա ծնվել է Սփլիթ քաղաքից ոչ հեռու գտնվող փոքր գյուղում: Երբեք չի մոռացել իր արմատները՝ չնայած 19 տարեկանում մեկնել է Իտալիա և միացել «Ֆիորենտինա»-ին: Մեկ անգամ էլ Անտեն մարել է ոչ մեծ բնակավայրի 500 բնակիչների վարկերը»,- պատմել է Ռեբիչի ընկերը՝ Լովրո Շինդիկը:
Հիշեցնենք, որ Խորվաթիայի հավաքականը 2018թ. ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության եզրափակիչ փուլում պարտվեց Ֆրանսիայի հավաքականին՝ 2:4 հաշվով: Ռեբիչը մրցաշարում անցկացրել է 6 խաղ և մեկ գնդակ ուղարկել հակառակորդի դարպասը՝ 3։0 հաշվով հաղթելով Արգենտինային։

Футболист сборной Хорватии погасил кредиты всех жителей родной деревни
Нападающий сборной Хорватии по футболу Анте Ребич погасил кредиты жителей родной деревни Имоцки. Об этом сообщает Vijesti.
«Он вырос в небольшой деревне недалеко от города Сплит. Никогда не забывал свои корни, хотя в 19 лет уехал в итальянскую "Фиорентину". А один раз Анте погасил кредиты всем 500 жителям небольшого поселения», — рассказал партнер форварда по молодежной сборной Ловро Шиндик.Сборная Хорватии в финальном матче чемпионата мира 2018 года уступила команде Франции со счетом 2:4. Ребич провел на турнире шесть матчей и забил один мяч — в ворота сборной Аргентины в поединке группового этапа (3:0).