Իսրայելի բանակը հարված է հասցրել ՀԱՄԱՍ-ի դիրքերի ուղղությամբ
Իսրայելի ռազմաօդային ուժերը հարված են հասցրել Գազայի հատվածում ՀԱՄԱՍ-ի դիրքերի ուղղությամբ, հաղորդում է Newsru.co.il-ը:
Ըստ տեղեկությունների՝ ավիահարվածի հետևանքով ոչնչացվել է ՀԱՄԱՍ-ի գրոհայինների ստորգետնյա ենթակառուցվածքը: Բացի այդ, թիրախում են հայտնվել ՀԱՄԱՍ-ի ուժերի ռազմածովային ուժերի բազաները:
Իսրայելի պաշտպանության նախարար Ավիգդոր Լիբերմանն ավելի ուշ հայտարարել է. «Անցած գիշեր Իսրայելի բանակը ոչնչացրել է ՀԱՄԱՍ-ին պատկանող մեկ թունել: Օդից Իսրայելի տարածքը հարձակման ենթարկելու բոլոր փորձերը կանխվել են: Լավ կլինի, եթե ՀԱՄԱՍ-ի ղեկավարները գիտակցեն, որ նրանց ռազմական ծրագրերը ձախողված են, և միջոցներ ձեռնարկեն Գազայի բնակիչների կյանքի բարելավման համար»:

Армия Израиля нанесла удар по базам ХАМАС
Военно-воздушные силы Армии обороны Израиля нанесли удары по объектам ХАМАС в секторе Газа в ответ на вчерашнюю попытку поджога около позиций ЦАХАЛа на границе, сообщает Newsru.co.il со ссылкой на сообщение пресс-службы ЦАХАЛ.
Согласно информации, в результате воздушного удара была уничтожена подземная инфраструктура боевиков ХАМАС на севере сектора. Кроме того, были атакованы две цели на базах военно-морских сил ХАМАС.
Министр обороны Авигдор Либерман позже заявил: "Минувшей ночью ЦАХАЛ уничтожил еще один туннель, проложенный ХАМАС. Все попытки атаковать территорию Израиля с воздуха, через забор или под землей наткнутся на железную стену и на мощь ЦАХАЛ. Будет лучше, если главы ХАМАС осознают, что военный проект обречен на провал, и направят средства на улучшение жизни людей в Газе".