«Երազում եմ խոսել Պուտինի հետ». Վրաստանի նախագահ
«Միշտ ասել եմ, որ երազում եմ այն պահի մասին, երբ կխոսեմ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ... Գիտե՞ք դա ինչպես է կոչվում: Դա կոչվում է երկխոսության ժամանակակից ձև: Այդպես է ինձ հետ խոսում Լեհաստանի նախագահը, Գերմանիայի կանցլերն ու Ֆրանսիայի նախագահը»: Այս մասին ասել է Վրաստանի նախագահ Գեորգի Մարգվելաշվիլին Թբիլիսիի պետական բժշկական համալսարանում ուսանողների հետ հանդիպման ժամանակ, փոխանցում է Sputnik-ը:
Վրաստանի նախագահը նշել է, որ ցանկանում է խոսել Պուտինի հետ ոչ թե ելնելով նրա իմիջից, այլ ռուսական ընտանիքների շահերից:
«Այն քաղաքականությունը, որը մենք ձևավորել ենք Ռուսաստանի հետ իշխանության գալուց հետո, իմ կարծիքով, ճիշտ է: Մենք ասում ենք. «Մենք ձեզ ռացիոնալ երկխոսություն ենք առաջարկում»: Ի՞նչ է ռացիոնալ երկխոսությունը: Դա նշանակում է՝ եկեք նստենք և միասին խոսենք»,- ընդգծել է Վրաստանի նախագահը:

Президент Грузии: «Мечтаю поговорить с Путиным»
«Я всегда говорю, что мечтаю о том времени, когда поговорю с российским лидером… Знаете, как это называется? Это называется современная форма диалога. Так со мной разговаривают президент Польши, канцлер Германии или президент Франции», — сказал президент Грузии Георгий Маргвелашвили на встрече со студентами Тбилисского государственного медицинского университета, передает Sputnik.
Грузинский президент отметил, что хотел бы поговорить с Путиным, исходя не из его имиджа, а из интересов российских семей.
«Та политика, которую мы сформировали с Россией после прихода к власти, является, на мой взгляд, правильной. Мы говорим: «Мы предлагаем вам рациональный диалог». Что означает рациональный диалог? Рациональный диалог означает, давайте вы, с вашими взглядами, проблемами, интересами, вашим видением о том, какую пользу мы можем принести друг другу, и мы придем, вместе сядем и поговорим», — подчеркнул Маргвелашвили.