Նազարբաևը շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին
Ղազախստանի նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևը շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին ՀՀ վարչապետի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ: Այս մասին հայտնում է Ղազախստանի նախագահի մամուլի ծառայությունը:
Նազարբաևը վստահություն է հայտնել, որ Փաշինյանի ղեկավարությամբ Հայաստանը կշարունակի բնակչության սոցիալական ապահովության բարձրացմանն ու զարգացմանն ուղղված քաղաքականությունը:
«Վստահ եմ, որ երկու երկրների միջև ձևավորված բարեկամական հարաբերություններն ու փոխըմբռնումը հուսալի հիմք կլինի Ղազախստանի և Հայաստանի միջև համագործակցության ընդլայնման համար՝ ավանդական համագործակցության ոգով՝ ի շահ երկու երկրների ժողովուրդների»,- ասված է շնորհավորական հեռագրում:

Назарбаев поздравил Пашиняна с избранием на пост премьера Армении
Президент Казахстана Нурсултан Назарбаев поздравил Никола Пашиняна с избранием на пост премьер-министра Армении, сообщила пресс-служба казахстанского лидера.
По информации казахских властей, в поздравительной телеграмме президент Казахстана выразил уверенность, что под руководством Пашиняна Армения продолжит политику, направленную на устойчивое развитие и повышение социального благополучия населения.
"Убежден, что отношения дружбы и взаимопонимания, сложившиеся между двумя странами, будут и в дальнейшем служить надежной основой для расширения взаимодействия Казахстана и Армении в духе традиционного партнерства на благо наших народов", — говорится в телеграмме, которую цитирует пресс-служба президента.