Apple-ը միանգամից 3 նոր iPhone կթողարկի
Ամերիկյան Apple ընկերությունը ծրագրում է այս տարի միանգամից 3 նոր iPhone թողարկել, հաղորդում է Bloomberg-ը՝ հղում անելով իր աղբյուրներին:
Գործակալության տեղեկությունների համաձայն՝ խոսքն ամենամեծ iPhone-ի, թարմացված iPhone X-ի և նրա բյուջետային տարբերակի մասին է:
Ըստ աղբյուրների՝ D33 կոդային անվանումով լայնաֆորմատ մոդելը կունենա 1242 x 268 չափ: Այն համեմատելի կլինի iPhone 8 Plus-ի հետ, սակայն առանց շրջանակի էկրանի հաշվին մոտ 6,5 դյույմով ավելի մեծ կլինի: Հաղորդվում է նաև, որ կպահպանվի OLED տեխնոլոգիան, ինչպես նաև Face ID գործառույթը:
Իր հերթին, D33-ն, ինչպես և թարմացված iPhone X-ը, կաշխատեն A12 պրոցեսորներով: Բացի հիմնական գույներից՝ երկու մոդելները կներկայացվեն ոսկեգույն գույնով:
iPhone X-ի նորացված ամենաէժան մոդելը կպահպանի Face ID-ն, LCD-էկրանն ու ալյումինե ծայրերը: Նոր մոդելները կներկայացվեն աշնանը:

Apple выпустит сразу три новых iPhone – Bloomberg
Американская компания Apple в этом году планирует выпустить три новых смартфона, сообщает Bloomberg со ссылкой на источник.
Как отмечает агентство, речь идет о новой версии самого большого iPhone, обновленного iPhone X и его бюджетной версии с сохранением ключевых функций флагманской модели.
По данным источника, широкоформатная модель под кодовым названием D33 будет иметь разрешение 1242 x 2688. Ее корпус будет сравним с iPhone 8 Plus, но за счет "безрамочного" экрана будет примерно на дюйм больше - около 6,5 дюйма. Сообщается, что будут сохранены технология OLED, а также функция Face ID.
В свою очередь D33, как и обновленный iPhone X, должны будут работать на процессорах A12. Их края выполнены будут из нержавеющей стали. Помимо базовых цветов обе модели будут представлены в золотом цвете.
Более дешевая модель версии iPhone X сохранит технологию Face ID, LCD-экран и алюминиевые края. Новые модели iPhone могут быть представлены осенью.