Ահաբեկչությունններ Աֆղանստանում. կան տասնյակից ավելի զոհեր
Աֆղանստանի հյուսիս-արևմուտքում միկրոավտոբուսը պայթել է ականի վրա: Այս մասին հայտնում է 1TV հեռուստաընկերությունը: Դեպքը տեղի է ունեցել Գերատ նահանգում: Պայթուցիկը պայթեցվել է միկրոավտոբուսի մոտ, զոհվել է 12 մարդ, մեկը վիրավոր է: Տարածքում գործող և ոչ մի ահաբեկչական խմբավորում դեռևս պատասխանատվություն չի ստանձնել ահաբեկչության համար:
Ավելի վաղ Քաբուլի Intercontinental Hotel-ի վրա էին հարձակվել 5 գրոհայիններ, սպանվել էր 5 մարդ, ևս 6-ը՝ վիրավորվել: Ահաբեկչության պատասխանատվությունն ստանձնել էր «Թալիբան»-ը:

В Афганистане микроавтобус подорвался на мине, погибло 12 человек
При взрыве мины на северо-западе Афганистана погибло 12 человек. Об этом сообщает телеканал 1 TV со ссылкой на правоохранителей.
По словам начальника полиции, инцидент произошёл в провинции Герат. Придорожное взрывное устройство сдетонировало рядом с микроавтобусом. В результате погибло 12 пассажиров автомобиля, ещё один человек ранен.
Ответственность за трагедию пока не взяла ни одна из действующих в регионе террористических группировок, в числе которых "Талибан"*.
Ранее в Кабуле на гостиницу Intercontinental Hotel напало пятеро боевиков. В результате погибло пять человек, ещё шесть было ранено. Ответственность за нападение на себя взяли террористы движения "Талибан".