Ջիգարխանյանի նախկին կինը ցանկանում է չեղարկել դերասանի հետ ամուսնալուծությունը
Անցած տարվա նոյեմբերին Կունցևի դատարանը ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ Արմեն Ջիգարխանյանին և նրա կնոջը՝ Վիտալինա Ցիմբալյուկ Ռոմանովսկայային ամուսնալուծելու մասին որոշում էր ընդունել:
Ամուսնալուծությունից հետո Վիտալինան հայտարարել էր, որ դերասանի հետ հաշտվելու մտադրություն չունի և որ նոր կյանք է սկսում:
Սակայն այժմ, ինչպես գրում է Life-ը, հայտնի է դարձել, որ արտիստի նախկին կինը բողոքարկել է և մտադիր է հասնել ամուսնալուծության չեղարկմանը: Այս մասին Արմեն Ջիգարխանյանին հայտնել է «Թող խոսեն» հեռուստաշոուի հաղորդավար Դմիտրի Բորիսովը: Ջիգարխանյանը հայտարարել է, որ չի հասկանում նրա այդ մտադրությունը:
Ավելի վաղ ռուսական լրատվամիջոցները հայտնել էին, որ Ջիգարխանյանին հոսպիտալացրել են բարձր ճնշման պատճառով: Որոշ տեղեկությունների համաձայն՝ Ջիգարխանյանը մտադիր էր հանդիպել նախկին կնոջ ներկայացուցիչների հետ:

Бывшая жена Джигарханяна хочет отменить развод с артистом
В ноябре Кунцевский суд принял решение утвердить развод актёра Армена Джигарханяна с его женой Виталиной Цымбалюк-Романовской.
После развода Виталина собиралась переехать в Европу, а Армен Борисович набирался сил в пансионате. Цымбалюк-Романовская заявляла, что не надеется на примирение с Джигарханяном и готова начать новую жизнь без него.
Но теперь стало известно, что экс-супруга артиста подала апелляцию и планирует добиться отмены решения суда о разводе. Об этом Армену Борисовичу сообщил ведущий программы "Пусть говорят" Дмитрий Борисов. Джигарханян не понимает, почему женщина так поступила: "Я никогда никому не прощаю. Всех не оправдаешь". Гости программы уверены, что Виталина намерена отменить развод только для того, чтобы разделить долг за кредит на квартиру, который ей приходится выплачивать.
Как сообщали СМИ, вчера Армену Джигарханяну стало плохо в театре. Народному артисту СССР вызвали скорую из-за высокого давления. По некоторым данным, Джигарханян планировал провести встречу с представителями бывшей супруги.