Ղազախստանում ավտոբուսն այրվել է ուղևորների միջև ծագած վիճաբանության պատճառով. ԶԼՄ-ներ
Ղազախստանի Ակտույբինսկի շրջանում ավտոբուսը կարող էր այրվել ուղևորների միջև ծագած վիճաբանության պատճառով, հաղորդում է RenTv-ն:
Ողբերգության ականտեսներից մեկի խոսքով՝ երբ Ikarus-ի մի քանի ուղևորներ տաքացել են զոդման լամպի միջոցով,
վիճաբանության ժամանակ նրանցից մեկը բենզինով լի շիշ է շպրտել, որն էլ հայտնվել է լամպի վրա:
Նշվում է, որ ավտոբուսն այնքան արագ է այրվել, որ ուղևորները հնարավորություն չեն ունեցել փրկվելու: Դեպքի հետևանքով 52 մարդ է զոհվել: 5 մարդու հաջողվել է դուրս պրծնել կրակից, այդ թվում՝ վարորդներին: Նրանք Ղազախստանի քաղաքացիներ են: Հայտնի է նաև, որ ավտոբուսը Ուզբեկստանից աշխատավորների էր տեղափոխում դեպի Ռուսաստան:

Автобус в Казахстане, где погибли 52 человека, сгорел из-за драки
По словам одного из очевидцев трагедии, несколько пассажиров Ikarus грелись с помощью паяльной лампы. Во время конфликта один из рабочих пнул баклажку с бензином, после чего она попала на паяльную лампу.
Отмечается, что автобус загорелся так быстро, что у пассажиров просто не было шансов спастись. В результате трагедии погибли 52 человека.
По предварительной версии экстренных служб, в машине возникло короткое замыкание проводки, при этом двери заблокировались. Выскочить из огня успели только пять человек из всех, кто находился в салоне, в том числе два водителя. Они – граждане Казахстана.